21.12.2016

Ferie w górach z dziećmi

Rodzinne eskapady, a w szczególności te realizowane zimą bywają zmorą rodziców. Bo co jeśli okaże się, że dzieci nie podzielają naszej pasji do szusowania, a pogoda zepsuje wszystkie plany?

Na szczęście w Polsce powstaje coraz więcej miejsc, doskonale dostosowanych do potrzeb rodzin – oferujących bogatą bazę noclegową, szkółki nastawione na najmłodszych narciarzy oraz moc atrakcji, dzięki którym naszym dzieciom nawet przez myśl nie przejdzie słowo ?nuda?.

Zanim jednak wyruszymy do piwnicy po sprzęt, przypomnijmy sobie o czym warto pamiętać, wybierając się z rodziną w góry.

Zaplanuj wyjazd od A do Z

Już na etapie planowania urlopu warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób chcemy spędzić wolny czas i jakie działania sprawią nam najwięcej radości. Odpowiedzi na te pytania pozwolą sprawniej podjąć decyzję dotyczącą lokalizacji i rodzaju obiektu noclegowego. Z pewnością w pierwszej kolejności powinniśmy postawić na hotel lub pensjonat znajdujący się w bliskiej odległości miejsc, które planujemy odwiedzić, tak by w razie konieczności móc w każdej chwili wrócić do swojego pokoju. Nie bez znaczenia jest także oferta gastronomiczna zorganizowana wokół najważniejszych ośrodków. Jeszcze przed wyjazdem sprawdźmy, gdzie znajdują się najbliższe restauracje i jadłodajnie.

dsc_4939-1

Aktywności dla wszystkich członków rodziny

Przy wyborze konkretnego kurortu kierujmy się różnorodnością atrakcji dla wszystkich grup wiekowych. Niech nasze dzieci również poczują się wyjątkowo!

Jeśli szukamy miejsca, w którym udogodnienia dla rodzin serwowane są na każdym kroku, koniecznie weźmy pod uwagę stację narciarską Zieleniec Ski Arena. Znajdziemy tutaj w sumie 21 km tras narciarskich, rozmaite trasy biegowe, a także największą ilość wyciągów w Polsce (trzy nowoczesne wyciągi krzesełkowe, jeden krzesełkowo-gondolowy, wyciągi talerzykowe oraz orczykowe). Dla najmłodszych przygotowano bogatą ofertę szkółek narciarskich oraz dwa wyciągi taśmowe Sun Kid o długości 50 m i 100 m ułatwiające stawianie pierwszych kroków na stoku. Dodatkowo niemal w każdym hotelu znajdują się specjalnie przystosowane kąciki dla najmłodszych, w których pod okiem opiekunów, dzieci mogą realizować swoje pasje, dając tym samym rodzicom chwilę wytchnienia.

_mg_0246

Atrakcje poza stokiem

Ferie w górach to nie tylko sporty zimowe. Możliwości kreatywnego spędzania wolnego czasu z całą rodziną jest o wiele więcej. Duszniki-Zdrój stanowią doskonałą bazę wypadową do eksplorowania zakątków Dolnego Śląska. Wybierzcie się na wspólną wycieczkę do Młynu Papierniczego, gdzie najmłodsi będą mogli nauczyć się sposobów na czerpanie papieru; odwiedźcie kręgielnię w hotelu Zieleniec, lub po prostu ubierzcie się ciepło i wyruszcie na szalone harce na śniegu: zorganizujcie bitwę na śnieżki, wyścigi saneczkarskie, czy konkurs na najśmieszniejszego bałwana.