Duszniki-Zdrój to nieduże miasteczko, w którym żyje niewiele ponad pięć tysięcy mieszkańców, a mimo jego potencjał turystyczny jest ogromny. Goście przybywają tu zarówno z Polski, jak i innych krajów kuszeni bogatą historią, zabytkami, głośnymi atrakcjami kulturalnymi, pięknym położeniem, właściwościami uzdrowiskowymi i warunkami do uprawiania różnych sportów. Duże zainteresowanie to oczywiście wielka szansa dla uzdrowiska, ale jednocześnie wyzwanie, by sprostać rosnącym i bardzo urozmaiconym oczekiwaniom oraz konkurencji ze strony innych miejscowości.

Dla kurortu, który chce być popularny, nowoczesny i przyjazny swoim gościom szalenie ważne są wszelkie kwestie związane z obsługą turysty. Mając to na uwadze, Duszniki dbają o infrastrukturę, szeroko pojętą bazę turystyczną, obsługę przyjeżdżających i zapewniają coraz więcej dobrze przygotowanych atrakcji.

Baza noclegowa uzdrowiska jest naprawdę imponująca i różnorodna. Znajdą tu miejsce dla siebie zarówno goście indywidualni, jak firmy szukające możliwości prowadzenia konferencji, szkoleń lub wyjazdów integracyjnych, czy organizatorzy wyjazdów grupowych, od tradycyjnego wypoczynku, po kolonie lub zielone szkoły. Dla najbardziej wymagających swoje podwoje otwierają eleganckie hotele oferujące obsługę na wysokim poziomie i udogodnienia takie, jak na przykład zabiegi SPA. Innym rozwiązaniem są wygodne apartamenty, domy gościnne i, często mogące się pochwalić wieloletnią tradycją, pensjonaty. Do tego należy dodać ośrodki wczasowe, pełen przekrój kwater prywatnych, dla zwolenników turystyki górskiej schroniska, pole namiotowe i oczywiście czekające na kuracjuszy sanatoria.

Kiedy turysta ma już gdzie spać, chciałby także dobrze zjeść i również w tym względzie Duszniki-Zdrój nie mają się czego wstydzić. Oferta gastronomiczna jest szeroka i zróżnicowana. Znajdziemy zarówno eleganckie restauracje, przytulne kawiarnie, jak i tańsze, a jednocześnie klimatyczne bary. Paleta smaków, a zarazem wybór lokali dostosowanych do każdej kieszeni sprawiają, że goście uzdrowiska na pewno nie będą narzekać na głód, czy monotonię. W przypadku wyjazdów zorganizowanych, na przykład oferowanych przez biura podróży wycieczek po Kotlinie Kłodzkiej, które jako jeden z punktów programu mają Duszniki,
organizatorzy biorą na siebie wszystko i turysta nie musi się sam o nic martwić, ale także ci, którzy muszą zorganizować sobie sami czas pobytu nie powinni się obawiać, że będą mieli z tym kłopot. Wystarczy odwiedzić jeden z dwóch punktów informacji turystycznej (jeden znajduje się na Rynku pod numerem dziewiątym, drugi w Parku Zdrojowym, w Dworku Chopina), aby uzyskać wszelką możliwą pomoc. Zdobycie planu miasta i okolic lub rozkładów jazdy nie są żadnym problemem, a kompetentni pracownicy dusznickiej informacji turystycznej zaskakują znajomością wszystkich bieżących wydarzeń, lokalnej historii, zabytków, atrakcji przeznaczonych dla dzieci czy osób starszych. Wielu interesantów chwali  tę instytucję i potwierdza, że zadbano, by pomoc dla turystów była naprawdę rzetelna i profesjonalna.

Poza informacją turystyczną goście znajdą też inne udogodnienia. Na rynku oraz w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu (ulica Zdrojowa 8) istnieje możliwość darmowego korzystania z Internetu. Co ciekawe, jeśli ktoś nie dysponuje własnym urządzeniem, może do tego celu użyć sprzętu wypożyczanego w znajdującej się przy ośrodku Bibliotece Miejskiej. Warto dodać, żeMOKiS organizuje ciekawe wydarzenia, a także oferuje turystom inne możliwości, jak choćby wynajem hali sportowej, siłowni, czy wypożyczanie rowerów i kijków trekkingowych. O wszystkich ważnych imprezach w okolicy można też przeczytać w lokalnej prasie. Nowa Gazeta Gmin (lokalny dwutygodnik) i Kurier Dusznicki (samorządowy miesięcznik) publikują świeże informacje, zapowiedzi, relacje z wydarzeń, a na ich łamach można też znaleźć wszystkie
ważniejsze kontakty.

Opisane powyżej aspekty i inicjatywy to oczywiście tylko najważniejsze z tych, jakie szykuje się z myślą o przyjezdnych, ale już na ich podstawie widać, że Duszniki-Zdrój aktywnie wychodzą naprzeciw potrzebom wszystkich odwiedzających je turystów. Organizując dowolnego rodzaju wyjazd do tego pięknego uzdrowiska możemy liczyć na wspaniałe przyjęcie i obsługę na najwyższym poziomie.

Mendelssohnowie

Czytaj więcej

Skibus 2022-23

Czytaj więcej

Zima w Dusznikach-Zdroju

Czytaj więcej

Wieża widokowa na Orlicy

Czytaj więcej

O dusznickim uzdrowisku słów kilka

Czytaj więcej

Tchnienie minionych wieków

Czytaj więcej