08.05.2018

Co i jak? – 52. Rajd Dolnośląski

Już za parę dni kolejna, 52. edycja Rajdu Dolnośląskiego. Postaramy się wyjaśnić wam wszelkie szczegóły organizacyjne związane z imprezą w Dusznikach-Zdroju.

Start i Meta

Start rajdu został zaplanowany na dusznickim Rynku w dniu 19 maja o godz. 12:30. Na rampie startowej pojawią się wszyscy zawodnicy, którzy będą brać udział w Rajdzie. W związku z organizacją, od dnia 18 do 20 maja będzie obowiązywała zastępcza organizacja ruchu na terenie Rynku (zamknięta środkowa ulica oraz całkowity zakaz parkowania).

Meta rajdu również odbędzie się na Rynku w dniu 20 maja o godz. 15:45.

Os Duszniki Arena

Odcinek specjalny zlokalizowany na Duszniki Arena ”będzie jechany” czterokrotnie. W pierwszym dniu o godz. 16:00 i 21:00 – kierunek jazdy taki jak w zeszłym roku. W dniu drugim odcinki o godz. 8:00 i 11:55 – w odwrotnym kierunku.

Dojazd na Duszniki Arena

Wjazd na obiekt będzie możliwy tylko dla samochodów z akredytacjami ALL ACCESS. Dla pozostały osób będzie zapewniony dojazd z Dusznik – z przystanku autobusowego Duszniki ZEM (ul. Sudecka, dawna ul. Świerczewskiego – 100 metrów od stacji paliw Orlen) – darmowy dla osób posiadających bilet na OS Duszniki Arena oraz mieszkańców miasta Duszniki-Zdrój.

Autobus kursuje co ok. 30 minut:

sobota, 19 maja w godz. 9:00 ? 22:30

niedziela, 20 maja w godz. 7:00 ? 14:00

Istnieje również możliwość pieszego dojścia z miasta – w takim przypadku najlepiej pozostawić samochód w okolicy Parku Zdrojowego/ ul. Podgórze i dojść pieszym szlakiem turystycznym.

Duszniki Arena

Na obiekcie będą obowiązywać strefy ruchu dla pieszych. Bardzo prosimy o stosowanie się do poleceń organizatora oraz zachowanie zasad bezpieczeństwa. Obowiązuje w dniach rajdu kategoryczny zakaz poruszania się po trasach areny.

Bilety na OS Duszniki Arena

Odcinek tak jak w zeszłym roku będzie biletowany. Koszt biletu to 10 zł – do kupienia przy wejściach na obiekt oraz przy przystanku autobusowym. Dla mieszkańców miasta Duszniki-Zdrój wstęp oczywiście darmowy.

Gastronomia

Na obiekcie będą rozlokowane stoiska z jedzeniem i napojami – dlatego nie musicie zabierać tego ze sobą.

Dla mediów

Aby uzyskać akredytacje Media trzeba złożyć odpowiedni wniosek (szczegóły na www.dolnoslaski.eu). Na obiekcie Duszniki Arena będzie przygotowana wioska mediowa, w której każdy z akredytacją będzie mógł podładować baterie czy skorzystać z WIFI.

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania związane z 52. Rajdem Dolnośląskim – Hotel Zieleniec śmiało piszcie na facebooku na nasz fanpage Miasto Duszniki-Zdrój – postaramy się pomóc!