18.10.2019

Bieg Niepodległości

Tradycyjnie, rocznicę odzyskania niepodległości uczcimy na sportowo! 11. listopada, podczas dusznickiego Biegu Niepodległości zawodnicy będą mogli wystartować na dwóch dystansach – 1111 metrów oraz 9 kilometrów. 

Bieg na 1111 metrów to honorowy bieg z flagami. Zapraszamy mieszkańców oraz turystów, aby przebiegli ten dystans z całymi rodzinami. Trasa jest bardzo łatwa – prowadzi od toru wrotkarskiego Aleją Sybiraków, a następnie ul. Klubową i Zdrojową z powrotem do toru. Zachęcamy do zabrania ze sobą flag oraz innych patriotycznych elementów. 

Bieg na 9 kilometrów nie jest już taki prosty. Prowadzi od toru wrotkarskiego, przez Park Zdrojowy do Zielonego Stawu, następnie leśnymi szlakami do Rancho Panderoza. Powrót do toru wrotkarskiego poprzez ul. Podgórze, Czarny Staw, Park Zdrojowy i Aleję Sybiraków. Szczegółowa mapa biegu dostępna TUTAJ

Start do biegów usytuowany będzie przy Torze Wrotkarskim; 1111 metrów – godz. 11:11, 9 km – godz. 11:30. Na mecie bezpłatne gorące napoje. Udział w biegach również bezpłatny. Zapisy od godz. 9:30 w biurze zawodów w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu, ul. Zdrojowa 8. (Przy zapisach będą potrzebne zgody na przetwarzanie danych – wzory: dosrosły – tutaj, dzieci – tutaj)