Duszniki Arena

Rozległa i pięknie położona na Wzgórzach Lewińskich polana jest dziś przede wszystkim centrum narciarstwa biegowego i biatlonu. Tętniące życiem całoroczne centrum treningowe otwarte jest przez cały rok dla aktywnie uprawiających sport biegaczy, nartorolkarzy, zimą biatlonistów i narciarskich biegaczy. Duszniki Arena oferuje aż 70 kombinacji tras, spośród których dwie pętle – jako jedyne w Polsce – są oświetlane i sztucznie naśnieżane.

http://dusznikiarena.pl/

Rolki

Duszniki-Zdrój oddają w ręce amatorów tego sportu nowy tor wrotkarski, który otwarty jest przez cały sezon letni. Mogą z niego korzystać zarówno wprawieni w boju rolkarze, jak i wszyscy, którzy stawiają dopiero pierwsze kroki. Aktywną formę spędzania wolnego czasu wzbogaca bujna przyroda oraz plenerowa siłowni położona tuż obok toru.

Zieleniec Ski Arena

Położony w malowniczym otoczeniu Gór Orlickich i Gór Bystrzyckich kurort, dzięki wyjątkowemu klimatowi jest istnym rajem nie tylko dla narciarzy, ale także wszystkich chcących aktywnie spędzić każdą wolną chwilę. Malownicze pejzaże, zróżnicowane ukształtowanie terenu, dzika w wielu miejscach przyroda stwarzają idealne warunki do uprawiania wielu sportów o każdej porze roku.

http://zieleniec.pl/

Disc Golf

Zlokalizowane w Zieleńcu 10-dołkowe pole do Disc Golfa wyposażone jest w specjalne maty rozbiegowe ze sztucznej trawy i certyfikowane kosze używane podczas największych turniejów na świecie. Disc golf bazuje na zasadach klasycznego golfa, z tą różnicą, że zamiast piłką do dołka trafić należy dyskiem do specjalnego kosza. Zadaniem graczy jest przejście całego pola, wykonując jak najmniejszą liczbę rzutów.

O dusznickim uzdrowisku słów kilka

Czytaj więcej

Tchnienie minionych wieków

Czytaj więcej

Śladami muzyki klasycznej 

Czytaj więcej

Wielkie nazwiska w Dusznikach-Zdroju

Czytaj więcej

Młyn Papierniczy – dusznicka perła

Czytaj więcej

Biegówkowy świat

Czytaj więcej