Święto Niepodległości w Dusznikach-Zdroju tradycyjnie już obchodzone jest na sportowo oraz kulturalnie. Nie inaczej będzie w tym roku. Jednak w związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości obchody potrwają dłużej – od 8 do 11 listopada.

Dusznickie świętowanie rozpocznie się w czwartek 8 listopada o godz. 9:00 w Teatrze Zdrojowym im. F. Chopina od I Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Polskiej Literatury Patriotycznej
„A to Polska właśnie…”.

Kolejnego dnia tj. 9 listopada w Przedszkolu swój patriotyczny program zaprezentują dusznickie przedszkolaki.
W programie znajdą się m.in.: tańce ludowe, pieśni patriotyczne, warsztaty o tematyce patriotycznej, pokaz mody patriotycznej oraz spotkanie z żołnierzami 22. Brygady Karpackiego Batalionu Piechoty Górskiej. O godz. 11:11 w Teatrze Zdrojowym im. F. Chopina wystawione zostanie widowisko słowno-muzyczne „A to Polska właśnie…”. Tego samego dnia o godz. 16:00 odbędzie się koncert podzielony na dwie części. W pierwszej, pt.: „Śniła mi się Wolna…”, usłyszeć będzie można pieśni w wykonaniu zespołu „Rodzina Chopina”. Druga część to III Dusznickie Patriotyczne Śpiewanie.

W niedzielę 11 listopada, jak co roku, przeprowadzony zostanie Patriotyczny Bieg z Flagami. Zawody będą miały charakter rekreacyjny, a głównym ich celem jest pokazanie radości z odzyskania niepodległości oraz aktywne spędzenie czasu w gronie przyjaciół i rodziny. Bieg wystartuje o godz. 11:11 z dusznickiego Rynku. Zainteresowani uczestnictwem będą mogli zapisywać się w Urzędzie Miejskim od godz. 10:30. Wszystkich uczestników prosimy o akcenty biało–czerwone.

Punktem kulminacyjnym dusznickich obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości będzie udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Niepodległa do Hymnu”. Wspólne śpiewanie hymnu w całym kraju zaplanowane jest na godz. 12:00 – u nas odbędzie się na Rynku. Tuż po tym zostaną rozdane nagrody dla uczestników Patriotycznego Biegu.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania!