30.11.2016

10 rzeczy do zrobienia zimą

Okres zimowy to wyjątkowy czas w Kotlinie Kłodzkiej. Specyficzny mikroklimat sprawia, że śnieg leży tu o wiele dużej, niż w innych częściach regionu.

Oto subiektywna lista rzeczy, na które powinieneś skusić się podczas zimowego pobytu w Dusznikach-Zdroju:

1. Zaszalej na stoku! Przygotuj zabawne przebranie i w wielkim stylu pokonaj wyznaczoną trasę w ramach imprezy Zjazd na krechę.

2. Wybierz się na nocną jazdę do Zieleńca. Szusowanko do godziny 22:00 przy romantycznie prószącym śniegu i blasku latarni? Tego nie można przegapić!

3. Skosztuj pierogów ruskich w Schronisku Pod Muflonem. Zimą smakują jeszcze lepiej, niż zazwyczaj.

4. W stacji narciarskiej Zieleniec skorzystaj z wyciągu Nartorama, wjedź na sam szczyt i po kilku minutach postaw swoją stopę po stronie czeskiej.

5. A skoro już o Czechach mowa – nie zapomnij o lokalnym przysmaku – czeskim piwie, które znajdziesz m.in. w Masarykovej Chacie.

6. Jeśli jesteś natomiast złakniony niezapomnianych przygód – wybierz się na nocne bieganie na terenie kompleksu Duszniki Arena. Oświetlone trasy pozwolą cieszyć się jazdą na biegówkach jeszcze długo po zachodzie słońca.

7. Koniecznie wpadnij na Bożonarodzeniowy Jarmark (18.12.2016) połączony z uroczystą Wigilią dla mieszkańców. A nuż, wśród kramów i straganów prezentujących wyroby lokalnych rzemieślników znajdziesz prezenty dla swoich bliskich?

8. Skorzystaj z bogatej oferty kulturalnej i wpadnij na jedną z organizowanych każdego roku imprez (Sylwester Miejski, Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Zimowy Festiwal Gitarowy).

9. Weź udział w kuligu z prawdziwego zdarzenia wyprawianym cyklicznie przez Rancho Panderoza lub Ośrodek Gryglówka. Zwiedzaj okolicę, przy okazji świetnie się bawiąc!

10. Wpadnij do Dzień Dobry Cafe na Suszki Kuracjuszki – herbatę z suszonymi owocami, która rozgrzeje ducha i ciało nawet w najbardziej mroźną pogodę.